Przesądy w Korei part 1

 ❤ Drodzy!

Tak, jak napisała wcześniej Sung Hee zajmę się tłumaczeniem drugiej piosenki Kim Sunggyu „Kontrol”. W zasadzie to już się zajęłam 😀 To znaczy – tekst jest opracowany i przetłumaczony. Pozostaje jedynie czasówka. Iiii…. to samo tyczy się jeszcze kilku piosenek! Przetłumaczyłam tego całkiem sporo a na dniach zajmę się czasówką, więc bądźcie cierpliwi ;> Nie powiem Wam czego możecie się spodziewać, niech to będzie tajemnica ^^ Swoją drogą zauważyłam, że po prostu UWIELBIAM robić tłumaczenia piosenek. Ogólnie lubię robić tłumaczenia ale tłumaczenia programów a utworów to dwie różne bajki. Kocham wczuwać się w klimat i zastanawiać się „co autor miał na myśli”. Mimo, że często razem z Sung Hee radzimy się siebie wzajemnie i po kilka godzin odchodzimy od zmysłów tylko z powodu tego, jak ugryźć jedno zdanie 😀 Ale do rzeczy. Na na ten moment oczekiwania mam dla Was…

20 Koreańskich Przesądów!

1. Wiatrak

Absolutnie, nigdy w życiu, pod żadnym pozorem, nie można w Korei spać w zamkniętym pomieszczeniu przy włączonym wiatraku. Jest kilka teorii dlaczego. Pierwsza z nich brzmi, że wiatrak rozbija cząsteczki tlenu, czyli zmniejsza się jego ilość i zwyczajnie można się udusić. Druga teoria – wiadomo, że wiatraka używa się wtedy, gdy jest gorąco. Jest gorąco -> pocisz się -> wiatrak wieje na ciebie -> ty dalej się pocisz -> ale on na ciebie dmucha -> więc albo dostaniesz szoku przez szybkie zmiany temperatury albo zamarzniesz. Wszystko jednak sprowadza się do jednego – umrzesz 🙂 …. XD Wiatrak = śmierć, pamiętajcie!

2. Potrząsanie nogą

Niektórzy mają taki tik nerwowy, że kiedy siedzą cały czas potrząsają nogą albo nogami. Myślę, że wiecie o co mi chodzi. W Korei oznacza to, że poprzez ten ruch „wytrzepiesz” ze swoich kieszeni wszystkie pieniądze.

3. Częste czesanie włosów

Częste czesanie włosów oznacza, że… będziesz kiedyś łobuzem. Podobno w szczególności dbają o to dziadkowie i upominają swoje wnuczęta, martwiąc się co z nich wyrośnie 😀

4. Gwizdanie w domu

Gwizdanie albo śpiewanie w nocy w domu sprowadza węże. Albo duchy. Co kto woli 😀

5. Rzucanie butami

Czyimiś butami. Kiedy rzuci się czyjeś buty oznacza to nieszczęście dla ich właściciela.

6. Buty na prezent

Zostając w tematyce obuwia. Dawanie butów na prezent nie jest w Korei najlepszym pomysłem. A w szczególności jeśli chodzi o sytuację, kiedy chłopak daje w prezencie szpilki swojej ukochanej. A to wszystko z jednego powodu – podarowanie komuś butów sprawi, że ten ktoś od ciebie ucieknie. Teraz już wiem, dlaczego w „You’re Beautiful” Kang Shin Woo podarował Go Mi Nam buty! W końcu wybrała Hwang Tae Kyunga (popieram ten wybór każdą kończyną) Aż chciałoby się powiedzieć, że zagadka z dzieciństwa rozwiązana 😀

gominam

7. Karmienie chłopaka/męża skrzydełkami kurczaka

Pozostając w klimacie uciekania od swoich drugich połówek. Tym razem przesąd tyczy się bardziej pań. Pod żadnym pozorem nie powinny karmić swoich chłopaków/mężów skrzydełkami kurczaka. Powód jest prosty. Wybranek serca dostanie skrzydeł i… odleci od swojej kobiety. Cóż, idąc tym tropem weźmy pod lupę ExoShowtime Episode 1 (XDD). Pamiętacie bitwę o tytuł Maniaka Kurczaków?

lulu2 lu kajus sehun2 lu3 kajus2 kris kris2

To-jest-to! Przepowiednia nie tylko w minidramie i teaserach TO ZACZĘŁO SIĘ JUŻ W SHOWTIME! W-PIERWSZYM-ODCINKU! Luhan i Kris odeszli. Teraz czas na Sehuna, Kaia i Tao, który siedzi obok Kaia-maniaka (czyli wszystko zgodnie z planem). (jestem tak strasznie śpiąca, nie wiem skąd biorę siłę na robienie tych bzdur i screenów XD)

8. Motyl

Jeśli w jakikolwiek sposób miałeś styczność z motylem – usiadł Ci na palcu, to Ty niechcący go dotknąłeś, łotewa – po żadnym pozorem nie dotykaj później swoich powiek! Dlaczego? Oślepniesz. (???)

9. Prorocze sny

Jeśli przez kilka nocy śni Ci się świnia albo kupa (poważnie! podobno im więcej kupy tym lepiej) – będziesz bogaty. Najlepiej wtedy udać się po jakiegoś koreańskiego totka, ale pod żadnym pozorem nie można nikomu o tym wspominać!

10. Czerwony atrament

Pisanie czyjegoś imienia czerwonym długopisem/atramentem/tuszem, świadczy tylko o tym, że życzy się osobie której imię napisaliśmy szybkiego pożegnania się z tym światem. Innymi słowy – życzymy jej śmierci. Choć podobno, paradoksalnie, w Korei aż ROI SIĘ od czerwonych długopisów. I jak żyć?!

Reszta Koreańskich Przesądów już niedługo w parcie 2! A na deser, pożegnanie i dobrą noc coś do posłuchania.

Dziewczyna jest ABSOLUTNIE genialna.

~Shin Rae

Jedna myśl w temacie “Przesądy w Korei part 1

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s